Chytré domy

Při výstavbě iHomes aktivně používá systém „Chytrý dům“ od firmy inHome AMX, která je jedničkou ve svém oboru.
Díky technologickému pokroku to, co bylo dříve považováno za výsadu bydlení budoucnosti, se v poslední době stalo skutečností. Systém „Chytrý dům“ pomáhá dosáhnout úspory energie, a proto je šetrný k životnímu prostředí. Také je zajištěna vyšší úroveň bezpečnosti a komfortu díky distančnímu řízení pomocí chytrých telefonů a tabletů.

Srdcem „Chytrého domu“ je centrální systém, který při pomoci potřebné infrastruktury a vlastních aktivních prvků automatizuje provoz domu. Ovládání systému je velmi jednoduché a intuitivní. „Chytrý dům“ dohlíží na bezpečnost bydlení a může poskytnout úplný přehled o jeho aktuálním stavu v kteroukoliv chvíli.
Neméně důležitým faktorem je efektivní řízení světelného systému. Všechny svítidla jsou propojeny pomocí centrálního ovladače. „Chytrý dům“ umožňuje pohodlnou komunikaci mezi členy rodiny a stará se i o zábavu.

Modulární řešení – instalace systému „Chytrý dům“ probíhá v několika fázích. V první fázi je realizována infrastruktura a vedení kabelů. Ostatně všechno (centrální systém řízení a regulace, ovládací prvky, kamery, multimédia) lze instalovat později, v průběhu vašeho užívání domu nebo bytu a také v závislosti na vaších přáních a možnostech.

Centrální systém má velmi jednoduché a intuitivní ovládání, s jeho pomocí lze řídit ventilaci, klimatizací, rolety, ohřev teplé vody, zavlažování, technologii zabezpečení, kamery, osvětlení, komunikační techniku, distribuce TV a video signálu, rádia, hudbu, telefon a připojení k internetu. Infrastruktura se skládá ze strukturované kabeláže, rozvodů audiosignálu a videosignálu, telefonů, počítačové sítě, wifi, napojení na satelit a internet, přepěťové ochrany.

Automatizace – na základě aktuální situace a Vaších potřeb „Chytrý dům“ řídí vytápění, ovládá krby, klimatizaci a větrání, žaluzie, markýzy a závěsy, kontroluje ohřev teplé vody, vytápění bazénů, akvárií a rybníků. V závislosti na venkovní vlhkosti vzduchu je regulována intenzita zavlažování zahrady.

Řízení a kontrola – ovládání systému je velice snadné a provádí se přes dotykovou obrazovku libovolné televize, počítače, notebooku nebo mobilního telefonu. Některé funkce lze ovládat přes internet (kamery, alarm, teplotu v pokojích).

Bezpečnost – díky „Chytrému domu“ si budete moci kdykoliv zkontrolovat stav zabezpečení vašeho domova — signalizační systém, požární čidla, kamerový systém, infračervené závory. Při odchodu z domova pouhým jedním kliknutím můžete zapnout alarm, zavřít žaluzie, zhasnout světla a vybrané zásuvky. „Chytrý dům“ také simuluje bydlení v nepřítomnosti pomocí pravidelného rozsvěcování světel.

Tepelná technika – pro efektivní vytápění (chlazení) je zapotřebí kombinovat různé zdroje tepla. Náš systém pružně reaguje na činnost členů rodiny – otevření okna, manuální změna teploty v místnosti a tak dále. Jen díky efektivní a optimální regulaci alternativních zdrojů energie (solární panely, tepelná čerpadla, rekuperace vzduchu, fotovoltaické články) v kombinaci s tradičními zdroji může být dosaženo značných úspor.

Osvětlení – „Chytrý dům“ napojuje vypínače do centrálního systému, který určuje, jaké osvětlení se má zrovna zapnout. Vypínače mohou být i bezdrátové a dají se libovolně umístit na kterékoliv místo (sklo, zrcadlo, různé kovové i nekovové materiály). To umožňuje vytváření různých světelných režimů a scén. V každém okamžiku můžete zkontrolovat, kde se svítí a kde ne a z kteréhokoliv místa vypnout nebo zapnout jakýkoliv zdroj světla.

Komunikace – „Chytrý dům“ spojuje mezi sebou jednotlivé pokoje, zahradu a venkovní brány pomocí domácího telefonu nebo videotelefonu na základě vnitřní počítačové sítě (VoIP). Standardně je zde zahrnuto připojení k městské telefonní síti a přístup na internet.

Zábava – „Chytrý dům“ spojuje rodinné fotografie, domácí video, DVD nebo Blue Ray filmy, hudební alba, nahrané pořady do jednoho multimediálního centra, který zajišťuje distribuci audio a video signálu (HDTV) do vybraných místností. Jedním dotykem prstu můžete zapnout televizi, spustit DVD s filmem, zvednout žaluzie a regulovat intenzitu osvětlení.
Každému klientovi je zajištěna průběžná údržba a servis realizovaných zakázek. „Chytrý dům“ umožňuje vzdálenou správu celého systému.